Beseda o životě ve Velké Británii

Dne 17.4. přišel do naší školy Martin Krbec, chabařovický rodák, aby se podělil se žáky 8. a 9. ročníku o své zkušenosti z Velké Británie, kde již několik let žije a pracuje. Anglicky i česky vyprávěl o svých nelehkých začátcích a o svém úsilí budovat nový život a kariéru v odlišném jazykovém a kulturním prostředí. Podělil se s nimi o svůj pohled na britskou společnost, na vlastním příkladu ukázal, že uspět v cizí zemi není snadné, ale lze to dokázat.

Rád bych Martinovi poděkoval za jeho ochotu sdílet s žáky to, oč musel tvrdě bojovat. Motivoval žáky, aby se nespokojili s tím, co se naučí ve škole, ale aby se mu věnovali více. Vysvětlil metody, které jim mohou pomoci k lepšímu zvládnutí angličtiny (mimo jiné zmiňoval sledování pořadů v angličtině, čtení knih, nutnost znalosti gramatiky). Jedině potom budou schopni uspět ve skutečném světě za školskými zdmi.

Jiří Morávek