Branný den

V pondělí 2. 10. 2017 se poprvé na koupališti v Chabařovicích uskutečnil pro naši školu Den branných činností. Této akce se zúčastnila celá škola. Bylo zde pět stanovišť. První stanoviště bylo o evakuaci, kde jsme utvořili skupiny a odpovídali na otázky týkající se evakuace. Na druhém stanovišti jsme měli přednášku o první pomoci, např. jak se máme zachovat u autonehody, nebo při různých reálných situacích, kde jde o život. Poté jsme si první pomoc vyzkoušeli na figuríně. Na třetím stanovišti jsme si povídali o obraně ČR, zde jsme se dozvěděli něco o armádě, letectví a zbraních ČR. Mohli jsme také vyzkoušet plazení se po zemi jako při vojenském výcviku. Čtvrté stanoviště bylo o chemii, kde nás poučili jak se zachovat při úniku nebezpečných plynů a jak použít plynovou masku. Na pátém byla střelba, a tam jsme stříleli z airsoftových pistolí na cíl. Celá akce se vydařila v dobrém počasí a všechny moc bavila.

• CLIENT žáci
  • YEAR 2. 10. 2017