Koncert Pavlíny Senič

V úterý 4. 12. 2018 nás navštívila česká operní pěvkyně Pavlína Senič. Tato milá a usměvavá sopranistka, kterou mohou diváci vidět ve Státní Opeře v Praze, představila všem žákům školy během svého vystoupení prvky operního zpěvu i muzikálovou tvorbu. Humorně zapojila žáky do zpěvu písní, kteří si zazpívali kánon i moderní píseň známé skupiny. Největší senzací byl ovšem společný zpěv vánočních písní sopranistky a učitelek a učitelů školy. Celé představení všichni hodnotili velmi kladně, pro mnohé bylo setkání s operní divou první zkušeností s uměním tohoto druhu. Svým vystupováním, vyjadřováním a milou osobností tak Pavlína Senič jednoznačně ukázala, že opera není nuda, ale umění, které může i bavit.

Monika Havlíčková