Napříč školou

Víte, co se jedlo před sto lety? A jak se před sto lety lidé oblékali či jakými jezdili dopravními prostředky? S těmito a ještě s mnoha dalšími otázkami se mohly děti naší školy seznámit během projektu Napříč školou, který se konal 26. 10. 2018. Letos byl zaměřený na sté výročí vzniku Československé republiky.

Děti se na tento den rozdělily do jednadvaceti skupin. V každé z nich pak pracovaly děti od 1. do 9. třídy. Společně soutěžily, společně také tvořily povídání o různých tématech, z nichž každé bylo oslavou dovednosti našich lidí v uplynulých stech letech.

Celý projekt proběhl v příjemné atmosféře a z prací, které letos děti vytvářely na lipové listy, bude vytvořen strom, jenž bude připomínat tento slavný den.

Milena Tourková