Účast na tryzně v Terezíně

Den Jom ha-šoa je dnem, kdy se uctívá památka téměř šesti miliónů Židů, kteří se stali za druhé světové války obětí nacistického rasového pronásledování. V tento den se již tradičně v mnoha zemích světa čtou jména umučených. Již několik let probíhá takové pietní čtení i v Česku.

Díky panu Mrg. Bc. T. Riegerovi, vedoucímu oddělení vnějších vztahů a marketingu v Památníku Terezín a zastupiteli města Chabařovice se tohoto čtení mohli zúčastnit i žáci devátých tříd naší školy.  Nikola Kusebauchová, René Toběrný, Samuel Josef Hnyk, Jan Tvrdík a František Petříček přečetli 100 jmen lidí zde utýraných. Všichni žáci si prohlédli i Malou pevnost a Muzeum ghetta.

Troufám si říct, že události celého dne na většinu dětí silně citově zapůsobily a mnohým poskytly téma k přemýšlení. Také bych chtěla poděkovat paní průvodkyni, která svým zajímavým a erudovaným výkladem dokázala upoutat pozornost nejen dospělého doprovodu, ale i dětí a to po celou dobu prohlídky.

Mgr. H. Hrstková