Výuka jinak

Výuku jinak zažili žáci 4. A a 5. A v úterý 1. 10. 2019 v Praze se vzdělávací agenturou Výuka Jinak. S její průvodkyní jsme si prohlédli památky Pražského hradu, všechna jeho nádvoří a interiéry katedrály sv. Víta, Starého královského paláce s Vladislavským sálem, baziliky sv. Jiří i slavnou Zlatou uličku. Během prohlídky jsme byli seznámeni s historií, architekturou, jmény známých architektů i panovníků, kteří se zasloužili o rozvoj Pražského hradu. Šli jsme také po Starých zámeckých schodech. Zajímavější však byly schody, po kterých se dostávali koně do Vladislavského sálu, kde se ve středověku konaly rytířské turnaje. Možná byly největším zážitkem pro děti (obzvlášť když nedošlo na nakupování) bezpečnostní kontroly a „pípací“ brány při vstupu do areálu hradu. Největší radostí nás učitelů byl pak samozřejmě šťastný návrat celé výpravy domů.

Mgr. Jana Šromová