Závod štafet kolem rybníka Friedrich

V pátek 26. dubna se za krásného slunečného počasí uskutečnil 4. ročník závodu štafet kolem rybníka Friedrich. Společně s rekordními 25 týmy žáků změřily síly také tři týmy složené z učitelů a asistentů školy.

Jednotlivé štafety tvořili vždy tři členové, přičemž bylo podmínkou, že týmy musely být smíšené. Mnohé týmy pak byly smíšené i v rámci jednotlivých tříd druhého stupně. Výjimkou nebylo ani to, že se v některých týmech dohromady domluvili žáci či žákyně 9. a 6. tříd. Každá takováto akce pozitivně ovlivňuje mezitřídní vazby mezi žáky a vzhledem k její oblíbenosti se určitě nejednalo o poslední ročník. Všech 84 běžců se svým nadšením podílelo na skvělé atmosféře, kterou závody měly.

Pořadí na prvních šesti místech (názvy týmů si žáci vymysleli sami):

1. Der Chnellfuib (Karička, Sobecká, Koudelka F.)
  2. Micky (Hersina, Brabcová, Brabec)
  3. Mák (Pošvic, Kratochvílová, Bílek)
  4. W.A.Mozart (Lisák, Kopřiva, Kašpárková)
  5. Smradlavý ponožky (Hejduk, Kusebauchová Z., Kusebauchová N.)
  6. Kocouři (Šulc, Ivančo, Kepič)

Nejlepší tři štafety dostaly památeční diplomy a hodnotné ceny. Uznání však zaslouží všichni účastníci, kteří pro úspěch svého týmu udělali vše, co bylo v jejich silách.

Jan Šulc