Příprava pohoštění

V rámci pracovních činností jsme měli za úkol připravit jednoduché pohoštění. Vybrali jsme si jednohubky. Třída byla rozdělena do týmů, kde se žáci museli nejprve domluvit na tom, jaké ingredience použijí. Vznikaly tak různé variace s použitím šunky, salámu, sýru a zeleniny. Výsledný pokrm pak žáci pěkně naaranžovali na talířky a vzájemně ochutnávali své výrobky. K jídlu popíjeli džus. Veškerý nepořádek po sobě uklidili, někteří se samozřejmostí umyli po ostatních nádobí.

Ve třídě jsme potom vyhodnotili, která skupina měla největší úspěch. Vyhrál tým ve složení: Natálie Procházková, Anita Krejčí, Klára Chromá, Tomáš Gebert a Tomáš Mencl. Budou odměněni diplomem a cenou.

Žáky tahle činnost velmi bavila a byla pro ně vítanou změnou. Už teď se těšíme na další dobroty, které si v budoucnu připravíme.

Hana Melicharová