Úspěšní recitátoři

V poslední březnovém týdnu se konaly hned dvě recitační soutěže mimo naši školu, na kterých získali naši žáci cenná umístění.

Nejprve ve čtvrtek 28.3.2019 na 3. ročníku recitační soutěže pěti škol v Petrovicích (Tisá, Petrovice, Libouchec, Velké Chvojno, Chabařovice) získal Miroslav Marek 1. místo ve druhé kategorii za recitaci básně od Michala Černíka Jak děda vyhrál nad smrtí. Na stejné soutěži nás výborně reprezentovali i Petra Kudová a Beáta Eva Absolonová, obě ze 3.A, a Matyáš Kronforst z 5.A. Tuto soutěž zpestřili svými vystoupeními Vojtěch Tichý  a Zuzana Kusebauchová, oba ze 6.A.

V sobotu 30. 3. se konalo regionální kolo recitační soutěže. Na něm nás skvěle reprezentovali: Petra Kudová a Beáta Eva Absolonová ze 3.A, Miroslav Marek a  Matyáš Kronforst, oba z .5.A., Vojtěch Tichý  a Zuzana Kusebauchová, oba ze 6.A. a Nikola Kusebauchová z 9.A. A právě Nikola Kusebauchová  vybojovala svým skvělým výkonem 1. místo  a zároveň i postup do krajského kola této soutěže. Moc blahopřejeme a Nikole přejeme v dalším kole mnoho úspěchů.

Milena Tourková